2024 року для виходу на пенсію в Україні необхідно мати стаж роботи не менше 31 року. З початку 2017 року вимоги до трудового стажу збільшуються щороку на 12 місяців. Пенсійний вік тепер залежить від накопиченого трудового стажу, повідомляє "ТСН".

За даними джерела, цього року для виходу на пенсію необхідний стаж не менше ніж 31 рік. До 2028 року ця вимога зросте до 35 років. Ці умови поширюються на можливість виходу на пенсію у 60 років. Тим, хто не відповідає цій вимогі, доведеться продовжувати працювати до 63 або навіть 65 років.

Щоб вийти на пенсію у 60 років, необхідно мати безперервний стаж роботи не менше 25 років, оформлену роботу та відповідні внески, зроблені за цей період.

Наразі немає оновлених розрахунків про те, скільки українців не зможуть вийти на пенсію у віці 60 років до 2028 року. Останні дані, зібрані понад сім років тому, застаріли через пандемію коронавірусу і повномасштабної війни.

Пенсія: скрін з відео

Попередні оцінки передбачали, що до 2028 року близько 45% українців цього віку не зможуть вийти на пенсію у 60 років, а 5% будуть змушені працювати до 65 років.

Нині в Україні діє солідарна система (перший рівень пенсійної системи) та система добровільних накопичень (третій рівень).

Обов'язкові накопичувальні пенсії (другий рівень) поки що не запроваджені, хоча, за даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), це звичайна практика у багатьох розвинених країнах. Без цього неможливо забезпечити пенсію, яку можна порівняти із середнім заробітком протягом трудового життя.

Нагадаємо, про підвищення пенсії можна забути: доведеться сидіти на сухарях та воді – хто тепер не побачить і так мізерних доплат

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам краще сісти: це введе вас у ступор – що буде далі?

Як повідомляли «Українці», діставайте корвалол: у червні прийдуть нові платіжки за світло – скільки платитимемо щомісяця