Спалювання листя та сухої трави в Україні заборонено через шкідливий вплив на навколишнє середовище та здоров'я, а також можливі правові наслідки.

Так, у Мін'юсті з цього питання наголосили на наступних моментах:

Спалювання деревини та рослинності призводить до забруднення повітря, знищення мікрофлори ґрунту, втрати біорізноманіття та зниження родючості. Це становить серйозну загрозу, як довкілля, так здоров'ю людини.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах (ст. 77 КУпАП) може спричинити штраф від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530-4590 грн) для фізичних осіб та від 270 до 900 НМДГ (4590-15 300 грн) для посадових осіб.

Також самовільне спалювання рослинності або її залишків (ст. 77-1 КУпАП) може спричинити штраф у розмірі від 180 до 360 НМДГ (3060-6120 грн) для фізичних осіб та від 900 до 1260 НМДГ (15 300-21 4 для посадових осіб.

Гроші: скрін з відео

Крім того, штрафи збільшуються, якщо дії здійснюються на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду.

Законодавство України передбачає кримінальну відповідальність за спалювання рослин (ст. 245 КК). Сюди входять штрафи, обмеження волі та позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Якщо дії спричинять тяжкі наслідки, такі як загибель людей або масова загибель тварин, покарання може посилюватись до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Таким чином, спалювання листя та сухої трави в Україні не тільки завдає шкоди навколишньому середовищу, а й тягне за собою серйозні юридичні наслідки, включаючи штрафи та потенційний тюремний висновок.

Нагадаємо, комунальники ставитимуть українців "на лічильник": витрусять ще більше грошей

Раніше «Українці» писали, тепер не дивуйтесь: автомобілістів попередили про нові номери для машин

Як повідомляли «Українці», риболовля під забороною: українців уже попередили про серйозні проблеми