Після повномасштабного вторгнення Росії відбулася значна міграція, окупація ключових регіонів виробництва тепличних овочів та руйнація тепличних ферм в Україні.

Це призвело до збільшення імпорту тепличних овочів з 29% до 50%, що вплинуло на ціни. Хоча частка імпорту у 2022 році знизилася, щодо томатів цього не сталося, що зробило їхнє вирощування привабливим для інвесторів.

Про це повідомив Євген Кузін, аналітик плодоовочевого ринку проекту EastFruit та міжнародний консультант ФАО, як повідомляє "agroreview".

Кузін зазначив, що імпорт тепличних овочів у період з 2021 по 2023 рік становив 166-172 тисячі тонн щорічно на суму $142-186 мільйонів на рік. Помідори становлять 60% цього імпорту, причому щорічно імпортується близько 100 000 тонн, 85% з яких надходить із Туреччини.

Помідори

За три роки у сегменті тепличних томатів не відбулося суттєвого імпортозаміщення, що призвело до високих цін. Тепличні помідори в Україні продаються за рекордними показниками.

"За січень-травень 2024 року середня ціна тепличних помідорів на 60% вища, ніж середня за передвоєнні роки", - зазначив Кузін.

За словами фахівця, високі ціни на тепличні помідори є привабливими для інвестицій. Проте зростання вартості вирощування частково знижує інвестиційну привабливість.

Нагадаємо, що готує доля українцям після нового тарифу на світ: чи варто запасатися та до чого готуватись

Раніше «Українці» писали, "Це абсурд": все сильно подорожчає, від хліба до проїзду – на нас чекає потужний удар

Як повідомляли «Українці», українців у Польщі чекають кардинальні зміни: у липні все вже почнеться