Оскільки городній сезон досягає свого піку, садівникам вкрай важливо ефективно підгортати картоплю та боротися зі шкідниками та бур'янами. Правильне підгортання передбачає не лише засипання картопляних кущів ґрунтом; час та техніка відіграють важливу роль у забезпеченні здорового розвитку.

Терміни першого підгортання є предметом суперечок серед фермерів, але ключовим показником є ​​висота картоплі. Починати підгортання слід, коли пагони досягнуть висоти 6-9 див.

Перше підгортання почніть через кілька тижнів після посадки, особливо якщо очікується похолодання. Якщо погода тепла та стабільна, не варто повністю вкривати кущі, оскільки це може ускладнити розвиток.

Насамперед злегка присипте рослини ґрунтом, піднявши землю всього на кілька сантиметрів. Це можна зробити вручну або за допомогою мотоблоку.

Друге підгортання виконайте приблизно через 15-18 днів після першого в ідеалі до початку цвітіння. Зазвичай це збігається із стадією формування.

Також збільшіть висоту гребеня до 15-17 см, щоб запобігти попаданню картоплин під сонячні промені, що може призвести до накопичення токсину соланіну.

Урожай картоплі

Третє підгортання потрібно провести, коли сходи картоплі досягнуть 23-26 см заввишки.

Для цього злегка присипте кущі ґрунтом, щоб стимулювати бічне зростання, домагаючись висоти гребеня 17-19 см. Таке підгортання допоможе підвищити врожайність.

Не підгортайте картоплю опівдні або під час пікової денної спеки, оскільки рослини більш чутливі, а ґрунт найгарячіший, що може призвести до втрати вологи.

Найкраще займатися цього ранку чи ввечері. Робіть паузу в спекотний день (10-11 ранку) і відновлюйте в більш прохолодні вечірні години.

Важливо знати, що підгортання після дощу особливо ефективно, оскільки грунт вологий і добре ущільнюється, що заощаджує час та сили. Якщо вам необхідно підгортати у спеку, спочатку полийте ґрунт, щоб охолодити його та зменшити навантаження на рослини.

Нагадаємо, найкраще добриво для часнику: обов'язково внесіть його у червні, і ви здивуєтеся

Раніше «Українці» писали, диво-квіти, які покращують сон та освіжають повітря: обов'язково посадіть їхні будинки чи на дачі

Як повідомляли «Українці», кабачки зберете набагато раніше, ніж усі сусіди: хитрощі досвідчених агрономів для рекордного врожаю