Українці готуються до зростання цін на хліб через зростання цін на зернову сировину та електроенергію. Однак точні терміни цього збільшення поки неясні, як пише «obezrevatel».

Голова об'єднання "Борошномели України" Родіон Рибчинський заявив, що підвищення цін може відбутися "і завтра, і за два тижні".

Він пояснив, що хліб здебільшого продається через великі роздрібні мережі за контрактами, в яких зазначено, коли ціни можуть бути змінені. Аналогічно ці умови прописані в контрактах між виробниками борошна, хліба та роздрібними мережами. На жаль, очікується зростання цін через значний вплив витрат на сировину та електроенергію, які становлять більшу частину вартості борошна.

Основним фактором очікуваного підвищення цін на хліб є зростання вартості сировини. Нині пропозицій щодо пшениці другого сорту дуже мало, а ті, що є, дуже дорогі.

Хліб, супермаркет, фото: ukrainci.com.ua

Це змушує борошномельні підприємства підвищувати ціни на борошно, що, своєю чергою, збільшує собівартість кінцевого хлібного продукту. Однак точні масштаби зростання цін поки що не зрозумілі.

За даними Держстату, з травня 2023 року по травень 2024 року ціни на хліб в Україні зросли на 6,5%.

Середня ціна на хліб пшеничний станом на 19 червня (600 г, нарізаний): 31,9 грн.

Ціни у великих супермаркетах виглядають так:

Новус: 32,99 грн.

Мегамаркет: 30,8 грн.

Нагадаємо, діставайте корвалол: у червні прийдуть нові платіжки за світло – скільки платитимемо щомісяця

Раніше «Українці» писали, "Це абсурд": все сильно подорожчає, від хліба до проїзду – на нас чекає потужний удар

Як повідомляли «Українці», на яку пенсію можна розраховуватись при зарплаті у 10 тисяч гривень: у вас ноги підкосить