За допомогою добрив можна покращити не лише якість та збільшити кількість свого врожаю. а й збільшити розмір самих плодів.

Дуже легко це можна провернути з часником, головки будуть розміром з кулак, якщо ви знатимете деякі секрети.

Часник, зображення з вільних джерел

Підживлення часнику мінеральними добривами

Одним із найефективніших способів збільшити розмір головок часнику є застосування калійних добрив. Калій сприяє розвитку кореневої системи та покращує обмін речовин у рослині, що безпосередньо впливає на розмір та якість урожаю.

Калієва селітра

Калієва селітра – відмінне мінеральне добриво, яке легко засвоюється рослинами та підходить для нейтральних ґрунтів. Для приготування розчину необхідно розвести 1 столову ложку добрива у 10 літрах води. Поливайте часник під корінь, попередньо зволоживши ґрунт. Таке підживлення забезпечить рослину необхідними елементами та допоможе їй активно набирати масу.

Монофосфат калію

Ще один добрий варіант – монофосфат калію. Це добриво містить як калій, а й фосфор, який також необхідний розвитку рослин. Для приготування розчину використовуйте самі пропорції: 1 столову ложку на 10 літрів води. Поливайте часник під корінь, щоб забезпечити його необхідними поживними речовинами.

Рідкі зростання-концентрати

Якщо ви віддаєте перевагу рідким добривам, зверніть увагу на зростання-концентрати для наливу плодів із співвідношенням NPK 5:10:15. Такі добрива містять усі основні макроелементи у необхідних пропорціях, що сприяє активному зростанню та розвитку рослин.

Часник, кадр з відео

Органічні добрива

Для тих, хто вважає за краще використовувати органіку, гарним варіантом стане зола. Це природне джерело калію, яке також містить інші корисні мікроелементи.

Для приготування розчину візьміть 1 літр золи та розведіть у 10 літрах води. Добре перемішайте і залиште на 2-3 години. Потім додайте 3 столові ложки маточного розчину фітоспорину, який знезаразить ґрунт та захистить рослини від хвороб. Поливайте часник під корінь отриманим розчином.

Визначення часу для викопування часнику

Досвідчені городники знають, що правильно вибраний час для викопування часнику – запорука гарного врожаю. Один із простих способів визначити цей момент – спостереження за стрілками рослини. У червні стрілки закручуються, але коли одна з них випрямиться і стоятиме рівно, це буде сигналом до того, що часник готовий до збирання.

Врожай часнику

Нагадаємо, що обов'язково підгодуйте цим буряки у червні: 2 варіанти для збереження врожаю.