Українці мають отримати квитанції щодо сплати податку на майно до 1 липня. Власники нерухомості повинні сплачувати цей податок, якщо їхнє житло перевищує 60 квадратних метрів для квартир або 120 квадратних метрів для будинків, незалежно від того, як і коли нерухомість була придбана, як повідомляє «obozrevatel».

Сума податку визначається площею об'єкта нерухомості та розміром мінімальної заробітної плати, уточнюють ДПС. Цей податок поповнює місцеві бюджети, а ставку податку встановлює місцева влада. Однак, Податковий кодекс обмежує розмір максимум 1,5% від мінімальної заробітної плати за додатковий квадратний метр.

Податок на 2024 рік розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати на 1 січня 2023 року, яка становить 6700 гривень.

Максимально можлива ставка за додатковий квадратний метр становить 100,5 грн (розраховується як 6700 × 1,5%).

Кому треба платити?

Власники нерухомості, площа якої перевищує встановлений поріг, мають сплачувати податок, але лише за квадратні метри, що перевищують встановлений ліміт.

Будинки у Києві

Податок поширюється на квартири понад 60 квадратних метрів та будинки понад 120 квадратних метрів.

Враховується загальна площа, а чи не житлова. Якщо квартира чи будинок перебувають у спільній власності кількох осіб (наприклад, членів сім'ї), норма площі застосовується до кожного власника окремо.

Наприклад, якщо квартира площею 100 квадратів належить у рівних частках чоловікові та дружині, жодному з них не потрібно сплачувати податок, оскільки кожному належить лише 50 квадратних метрів, що нижче за поріг у 60 квадратів.

У разі прострочення сплати податку застосовуються такі штрафи:

Прострочення до 30 днів: штраф у розмірі 10% нарахованої суми податку.

Прострочення понад 30 днів: штраф у розмірі 20% нарахованої суми податку.

Нагадаємо, українцям встановили новий "нічний" тариф на світ: як змінюється життя народу під час відключень

Раніше «Українці» писали, пошкодують усі, хто не має городу: популярний овоч став менш доступним – що ж буде далі?

Як повідомляли «Українці», народу виплатять по 3 тисячі гривень від держави: без світла, натомість із копійкою